Média

Zpět

Dlouhodobě hospitalizovaní pacienti v Zábřehu mají bezpečné lůžka

O poznání větší pohodlí pro pacienty i snadnější manipulaci pro ošetřující personál představují nová elektrická polohovací lůžka zakoupená na oddělení následné péče v Zábřehu. Šumperská nemocnice je pořídila pro všechny tamní pacienty.

Investice do třiadvaceti nových lůžek přišla na více než jeden milión korun. „Nová lůžka znamenají zvýšení komfortu, pohodlí a hlavně bezpečí jak pro pacienty, tak pro ošetřovatelský personál. Jsou lehce ovladatelná pro sestry i pacienty. Elektricky polohovatelné lůžko umožňuje nastavit jednotlivé části lůžka, včetně výšky. To je velkým přínosem nejen pro ošetřovatelský personál, ale i pro pacienty, jelikož si mohou nastavit výšku lůžka dle svých aktuálních potřeb. Větší bezpečí přinesou také průběžné dvoudílné postranice, které ochrání pacienta před případným pádem z lůžka,“ vysvětluje hlavní sestra Nemocnice Šumperk Monika Žaitliková s tím, že pro dlouhodobě hospitalizované pacienty je kvalitní nemocniční lůžko naprostou nezbytností.

Celý článek naleznete na: sumpersko.net

Vyšlo také na: www.olomoucdnes.cz, MF Dnes - Olomoucký, olomouckadrbna.cz, 5 plus 2 - Šumpersko a Jesenicko, Šumperský a Jesenický deník, Moravský sever