Média

Zpět

Díky novému majiteli čekají ještě letos Nemocnici Šumperk investice v desítkách miliónů korun

Novým majitelem zdravotnického zařízení se stal lékař Martin Polach, který své plány...

Nemocnice Šumperk se na jaře oddělila od zdravotnické skupiny AGEL. Novým majitelem zdravotnického zařízení se stal lékař Martin Polach, který své plány s nemocnicí oficiálně představil na tiskové konferenci. Plánuje do ní mohutně investovat své vlastní finanční prostředky - jen za letošní rok hned 50 miliónů korun.

Změna vlastníka se pojila s mnoha úkony, které byly procesně velmi náročné. Nemocnice musela během velmi krátké doby přejít na jiný informační systém. Musela změnit svůj název, dodavatele zdravotnického materiálu, web nebo třeba i logo a s ním spojena všechna označení. Od října také převezme provoz lékárny. Myslím, že to nejnáročnější období máme za sebou a zvládli jsme ho velmi dobře. Hlavně díky obrovskému nasazení zdejších zaměstnanců, kterým bych chtěl touto cestou poděkovat,“ říká nový majitel Nemocnice Šumperk MUDr. Martin Polach, MBA.

Nový majitel nemocnice během tiskové konference znovu zdůraznil, že v žádném případě neplánuje jakkoliv omezovat zdravotní péči. Naopak, zaměstnancům například zvýšil krátce po převzetí nemocnice platy o pět procent. Nemocnici navíc plánuje rozvíjet a investovat do ní své vlastní finanční prostředky. Jen pro letošní rok by měly investice dosáhnout výše 50 miliónů korun. Peníze by měly směřovat zejména do zdravotnické technologie.

Ještě letos by nový vlastník začal rád budovat nový pavilon magnetické rezonance, jehož součástí bude také nové mamologické pracoviště. Pavilon bude navazovat na vnitřní koridor, tak aby pacienti podstupovali všechna důležitá vyšetření pod jednou střechou. Nový přístroj, který umožňuje vyšetření bez rentgenového záření, by měl být vybaven větším vyšetřovacím otvorem a bude tak přizpůsoben i pro silnější pacienty. Navíc díky speciální metodě snížení gradientního hluku bude moci personál na pracovišti vyšetřovat i klaustrofobní pacienty. „Nové pracoviště by zde mělo sloužit pro řadu odborností, mimo jiné i pro potřeby ortopedického nebo neurologického oddělení,“ doplňuje majitel šumperské nemocnice.

Nemocnice plánuje v nejbližších měsících zakoupit pro své pacientky také nový mamografický přístroj. Oproti stávajícímu mamografu nabídne nový přístroj lékařům ještě přesnější diagnostiku než doposud. Mamograf bude navíc vybaven systémem, který při vyšetření umožní u každé ženy individuálně nastavit míru stlačení prsu podle typu a tvaru její prsní tkáně. Kvalita zobrazení pak odborníkům poskytne v rámci diagnostického procesu jedinečnou jistotu.

Do konce roku bude v nemocnici vybudován také nový superaseptický operační sál pro ortopedické a traumatologické operace. Právě zdejšíortopedická péče je podle něj na špičkové úrovni a je vyhledávána nejen pacienty z Olomouckého kraje, ale i mimo něj.

V následujících letech se nemocnice bude měnit i pohledem zvenčí. V plánu je i stavba nové vstupní haly, která by navazovala na centrální příjem. Na jednom místě a pod jednou střechou by zde pacienti našli všechny doprovodné služby, lékárnu, výdejnu zdravotnických potřeb až po kantýnu s občerstvením. „Už jsme v této věci oslovili architektonické studio, které vypracovalo velmi zdařilý návrh,“ doplňuje lékař.

Fotogalerie