Média

Zpět

Dětské oddělení Nemocnice Šumperk se proměnilo v divadelní jeviště

Nejmenší pacienti šumperské nemocnice měli dnes dopoledne o zábavu postaráno. Na dětské oddělení totiž zavítali herci z divadelního spolku Kašpar...

Nejmenší pacienti šumperské nemocnice měli dnes dopoledne o zábavu postaráno. Na dětské oddělení totiž zavítali herci z divadelního spolku Kašpar z pražského Divadla v Celetné. Dětem přivezli krásnou pohádku Medvídek Nebojsa.

Herci Kateřina Vinická a Tomáš Stolařík vykouzlili svým hereckým uměním na tváři dětských pacientů nejeden úsměv. Ale bavili se i dospělí a zdravotnický personál. Pro všechny bylo vtipné divadelní představení vítaným zpestřením. Herci přitom navštívili Nemocnici Šumperk už potřetí. Stejně jako letos, i v předchozích dvou letech organizovala představení společnost BJS Group.

Nemocnice se snaží dětem pobyt na oddělení pravidelně zpříjemňovat nejrůznějšími aktivitami. Za dětmi dochází každý měsíc například zdravotní klauni. Oddělení spolupracuje také s dobrovolníky a herní specialistkou. Zbavit se strachu pomáhá dětem například panenka Cecilka.