Média

Zpět

Další várka plyšových hraček pro nemocné děti z šumperské nemocnice

Mladá slečna se rozhodla darovat hospitalizovaným dětem své plyšové kamarády.

Mirce Vavákové dělali od malička společnost plyšoví kamarádi. Strávili s ní dětství, dospívání i ranou dospělost. A tak jich postupně přibývalo… Právě s příchodem dospělosti začala pomalu přemýšlet, co s takovým množstvím plyšových hraček časem udělá. „A napadlo mě, darovat je někam, kde by i nadále mohly dělat dětem radost. Sama jsem jako malá měla spoustu hraček. Zejména těch plyšových. Byly to moje talismany, které mě mnohdy ochraňovaly, byly mi nablízku, když mi bylo smutno nebo mě něco bolelo. Právě proto mě napadlo, darovat je dětem do nemocnice,“ vysvětluje mladá slečna Mirka Vaváková. A protože pochází z Šumperku, rozhodla se darovat své talismany právě do šumperské nemocnice. „Napadlo mě, že by mohly pomoci překonávat dětem strach před důležitým vyšetřením a třeba jim pomůžou zpříjemnit pobyt v nemocnici,“ doufá Mirka Vaváková.

To ostatně potvrdila i vedoucí sestra dětského oddělení Lenka Babištová: „Plyšové hračky si získávají srdce dětí od nepaměti. I já věřím, že pomohou dětem překonat čas, který musí kvůli zdravotním komplikacím v nemocnici strávit.“

Všechny plyšové hračky byly vyprány zaměstnanci nemocniční prádelny, a to samostatně za pomoci speciální dezinfekce při teplotě 40 stupňů.

Dětské oddělení Nemocnice Šumperk je hrdým držitelem prestižního ocenění Baby Friendly Hospital. Protože právě nejmenší pacienti snáší hospitalizaci mnohdy hůře než ti dospělí, snaží se jim nemocnice zdejší pobyt na dětském oddělení zpříjemňovat nejrůznějšími aktivitami. Za dětmi dochází každý měsíc například zdravotní klauni. Oddělení spolupracuje také s dobrovolníky a herní specialistkou. Zbavit se strachu pomáhá dětem také panenka Cecilka.