Média

Boj proti rakovině začíná už ve škole

Rakovina prsu – diagnóza, kterou si během života vyslechne každá desátá žena.

Protože výjimkou nejsou ani mladé dívky, měly by informace o prevenci dostat včas. V Olomouckém kraji toto vzdělávání zajišťuje projekt Nemocnice Šumperk. Naše lékařka Věra Krušinská spolu se zdravotní sestrou Olgou Davidovou navštěvují školy a učí studentky, jak nemoc objevit dřív, než udeří v plné síle. Pozvěte je i k vám!


Aby informace nechyběly

Zatímco starší ročníky se v prevenci rakoviny prsu vyznají dobře, mladým dívkám užitečné informace často chybí. Nádorové onemocnění se přitom může týkat i velmi mladých žen. Proto jsme rozjeli „Program prevence rakoviny prsu Nemocnice Šumperk“, který přináší důležité informace už do školních lavic.

Odbornice přijedou za vámi

V Olomouckém kraji studentky vzdělává lékařka onkologické ambulance MUDr. Věra Krušinská s Bc. Olgou Davidovou, která v šumperské nemocnici pracuje jako vedoucí sestra chirurgie a ortopedie II. Obě se se zákeřnou nemocí setkávají každodenně, takže ví, jak moc je prevence důležitá.

Na trochu teorie navazují praktické rady včetně tréninku samovyšetření na silikonovém modelu

Praxe nad zlato

Přednášky se soustředí hlavně na nácvik pravidelného samovyšetření. Odhalit bulku včas a porozumět varovným příznakům je totiž v mnoha případech klíčem k úspěšné léčbě. Z hodiny si studentky kromě praktických znalostí odnesou také informační brožurku a Etický kodex proti rakovině. Povědomí o prevenci se tak šíří i mezi jejich přátele a příbuzné.

Dvojice odbornic z Nemocnice Šumperk ráda přijede i do vaší školy. Stačí jen kontaktovat vedoucí sestru chirurgického oddělení, paní Olgu Davidovou na tel.: 602 748 838 nebo e-mailu: olga.davidova@nemocnicesumperk.cz.