Ambulance

Zpět

Angiologická ambulance

583 332 417

Nemocnice Šumperk opět zavnímala potřeby nejen svých pacientů, ale i potřeby praktických a specializovaných lékařů, a v rámci rozvoje komplexnosti poskytovaných služeb otevřela novou specializovanou ambulanci. Tentokrát se zaměřila na pacienty, kteří trpí onemocněním krevních a lymfatických cév. Cévní medicína neboli odborně angiologie, je specializovaný podobor vnitřního lékařství, který se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou onemocnění cév a celé oběhové soustavy. V rámci angiologie se léčí nejčastější choroby tepen (nejčastěji postižených aterosklerózou neboli kornatěním tepen a výdutě). Dále se cévní ambulance zabývá onemocněním žilního systému (nejčastěji křečové žíly dolních končetin, žilní nedostatečnost, trombózy).

Naše angiologická (cévní) ambulance nabízí komplexní diagnostiku a konzervativní léčbu cévních onemocnění (žilní onemocnění dolních končetin a periferních tepen), v případě potřeby angiografie nebo chirurgické léčby spolupracujeme s Fakultní nemocnicí v Olomouci a s naší flebochirurgickou ambulancí.  Úzká návaznost je také na naši interní, kardiologickou, diabetologickou, kožní a  hematologickou ambulanci.  Kromě rozhovoru s pacientem a klinického vyšetření provádíme i tato vyšetření:

  • triplexní ultrazvukové vyšetření tepen a žil (aorta, tepny a žíly horních i dolních končetin, karotidy, ledvinné tepny)
  • EKG
  • ABI – měření indexu kotník-paže
  • různé funkční testy zjišťující prokrvování orgánů a tkání aj.

Ordinační hodiny

Po - -
Út 8:00 – 12:00 13:00 - 16:00
St - 13:00 - 14:30
Čt 8:00 – 12:00 13:00 - 15:30
8:00 – 12:00 -

Kontakt

Informace a objednání:
Tel.: 583 332 417